Infračervené topení

Funkce infračervených panelů

Infračervené topení pracuje odlišným způsobem oproti klasickým konvenčním zařízením. Základní funkce infračerveného topení spočívá v tom, že sálají infračervené paprsky, které zahřívají předměty před sebou. Infračervené panely jsou elektrickými spotřebičemi – topné těleso panelů transformuje až 95 % elektrické energie na energii tepla a sálá ho formou infračervených vln do prostoru.

Funkce sálání je ohřev předmětů v prostoru, od nichž se dále ohřívá vzduch. Předměty v prostoru sami ohřívají vzduch. Tento způsob rovnoměrně zahřívá místnost bez víření prachu. Proto jsou infračervené panely zdraví prospěšné a velmi komfortní. Rozdíl teploty u stropu a u podlahy se liší o 2°C.

Žádné konvenční topení ani podlahové tuto schopnost nemají.

Co je infračervené záření

Infračervené záření je součástí elektromagnetického spektra. Mezi viditelným zářením a mikrovlnami se nachází infračervené záření.

Důležité je říci, že záření je zdraví neškodné. Často si lidé mylně namlouvají, že je tomu naopak. Pravda však je i taková, že všechny živé organismy svým tělesným teplem vyzařují infračervené záření, které je však pro lidské oko nepostřehnutelné.

Například krbová kamna pracují taktéž na principu sálání.

Technologie

Panely společnosti FIRST jsou speciálně navrženy tak, aby byly plnohodnotným primárním vytápěním. Většina infračervených panelů na trhu disponuje povrchovou teplotou okolo 80 – 100°C. Panely FIRST disponují průměrně 130°C ve vertikální poloze a průměrně 155°C v horizontální poloze. Vyšší povrchová teplota je výrazný faktor, který přispívá lepšímu sálání tepla. Dalšími faktory jsou materiál, který sálá a barva.

Jeden z nejlepších materiálů pro sálání jsou předměty ze skla a keramiky. Naše panely jsou tvořeny tvrzenými skly s keramicko-skleněným povrchem. Naměřená emisivita skla našeho panelu je okolo hodnoty 0,95.

Emisivita určuje sálavost předmětu a pohybuje se mezi 0 a 1. Vyšší hodnota značí lepší sálavost předmětu.

Domácnosti

Topný systém společnosti FIRST Heating Systems přináší významnou úsporu nákladů na vytápění domácnosti. Pořizovací náklady jsou daleko nižší než náklady za plynové kotle anebo dnešní hitu topného čerpadla.

Instalace je snadná, není potřeba žádných rozvodů vody ani vzduchu. Infračervené panely potřebují pouze elektřinu.

Je pravda, že elektřina je v současné době drahá, nicméně je tomu doopravdy tak? Když vytápíte elektřinou je možné si zažádat dodavatele elektřiny o sníženou sazbu 2 Kč/kWh. Věděli jste to?

Komerční prostory

Panely společnosti FIRST Heating Systems dotváří moderní vzhled kanceláří, obchodů, restaurací nebo hotelů.

Čeština