Infračervené topení

Většina topných systémů vyhřívá vzduch pomocí tzv. proudění, které se neustále pohybuje a víří prach. FIRST Heating Systems používá infračervené záření k nepřímému, ale účinnějšímu vytápění prostor. Při tradičním vytápění proudí teplý vzduch nahoru ke stropu a studený vzduch zůstává níže u podlahy. Topná tělesa se skleněným povrchem spojují high-tech vývoj s moderním designem a představují tak nejmodernější úsporný systém, který dodává komfortní teplo do celého obytného nebo pracovního prostoru. Současné modely jsou určeny pro instalaci na zeď a pracují na příkonu 230V. Infra panely společnosti FIRST Heating Systems jsou vybaveny bezdrátovým termostatem, který kontroluje teplotu. Unikátní bezdrátový termostat je naprogramovaný tak, aby neustále monitoroval a případně měnil elektrickou spotřebu topného panelu, a tím šetřil spotřebovanou energii. Jeden termostat může kontrolovat až deset infrapanelů. Nabízíme cenově dostupné vytápění s nepřetržitým kontrolováním spotřebované energie. Náš systém je jednoduchý na instalaci, ovládání a má minimální požadavky na prostor. Není nutné spalovat další paliva jako plyn, naftu nebo dřevo – infračervené vytápění FIRST Heating Systems je ekologické, přenosné a bezúdržbové. FIRST Heating Systems nabízí flexibilní design, aby Vaše vytápění bylo přesně na míru podle Vašich představ. Na skleněný povrch panelu mohou být vytištěny Vaše fotografie, umělecká díla nebo logo Vaší firmy.

Použití:

Domácnosti

Topný systém společnosti FIRST Heating Systems pořináší významnou úsporu nákladů na vytápění domácnosti. Infrapanely mohou být instalovány kdekoliv ve Vašem domově: v obývacím pokoji, jídelně, koupelně, sauně, garáži nebo dílně. Panely mohou být dokonce instalovány na sádrokartonové příčky díky své nízké hmotnosti. Můžete si vybrat z různých velikostí, stejně tak jako z množství designů, barev nebo obrázků, abyste dotvořili styl svého domova.

Komerční prostory

Panely společnosti FIRST Heating Systems dotváří moderní vzhled kanceláří, obchodů, restaurací nebo hotelů. Termostaty se dají nastavit na různou dobu topení během dne a mohou tak udržovat nižší teplotu během nočních hodin nebo víkendů.

Průmyslové prostory

Infrapanely mohou být používány také v garážích, dílnách, skladech či výrobních zařízeních.

Zemědělské prostory

Infrapanely společnosti FIRST Heating Systems naleznou své uplatnění i v zemědělských prostorách – např. při chovu drůbeže, ve stájích, stodolách, sklenících a jiných objektech.

Instalace v koupelně

Infrapanely jsou označeny jako zařízení IP50, což znamená, že se musí dodržovat určitá pravidla při instalaci v koupelnách a jiných prostorách se zdroji vody. Například při instalaci v koupelně musí být panel umístěn tak, aby jeho spodní okraj byl dále než 60cm od umyvadla. Toto pravidlo se použije, pokud chcete instalovat topný panel namísto zrcadla nad umyvadlo. Podobně, když chcete další panel v koupelně, jeho rám musí být nejméně 60cm od okraje vany nebo sprchy. Pokud si přejete instalovat panel na strop, musí být dostatečně vysoký, nejméně 225cm ode dna sprchy nebo vany. Ve všech případech se ujistěte, že zásuvky ve Vaší koupelně mají proudový chránič k ochraně elektrického vedení.

Čeština