Instalace

Montáž

Panely FIRST Heating Systems se instalují pomocí montážní sady, která je součástí balení na strop nebo na stěnu a to horizontálně nebo vertikálně. Balení obsahuje hmoždinký pro instalaci do betonu nebo cihlové zdi. V případě, že chce panel montovat do sádrokatonu je za potřebí použít hmoždinky do sádrokatonu (nejsou součásti balení). Panel lze montovat i na dřevěné povrchy ovšem jen za použití delších držáku k zavěšení panelu, které vám dodáme na vyžádání. Instalace je také možná do kazetových stropů.

Panel topí pomocí infračervených vln, nedoporučuje se tedy instalovat jej za nábytek či jiné překážky, protože by mohlo dojít k omezení jeho výkonu a navíc i k ohrožení bezpečnosti.

Montážní sada

Postup instalace:

Krok 1: Vyberte ideální místo.
Krok 2: Přesvědčte se, že byly odstraněny všechny obalové materiály.
Krok 3: Součástí balení je instalační sada. Pozor na správné připevnění. V balení jsou hmoždinky které kotví do betonu nebo cihlového zdiva. Pro jiné typy jako sádrokarton atd. je nutné se poradit s odbornou firmou pro správné vybrání hmoždinky.
Krok 4: Před vrtáním do stropu nebo stěny zkontrolujte, že v oblasti nevedou elektrické kabely, rozvody plynu nebo vody ani se zde nenacházejí jiné překážky, které by mohly být poškozeny.
Krok 5: Přiložte šablonu na strop nebo stěnu pomocí lepicí pásky. Vyrovnejte šablonu vodováhou. Označte tužkou polohy otvorů pro šrouby na strop nebo stěnu.
Krok 6: Vyvrtejte pomocí vrtačky otvory pomocí vrtáku vhodného pro daný typ stropu nebo stěny. Pro betonové nebo cihlové stropy použijte vrták o průměru 8 mm.
Krok 7: Vložte do otvorů hmoždinky a zašroubujte šrouby tak, aby vyčnívaly cca 1cm ze stropu nebo stěny.
Krok 8: Připevněte přiložené držáky na zadní stranu panelu pomocí přiložené podložky a šroubu.
Krok 9: Zavěste panel s držáky na šrouby ve stropě nebo stěně a utáhněte šrouby přiloženým klíčem. (doporučujeme 2 držáky k zavěšení před utažením přiloženým klíčem otočit o 180º – tím se zajistí proti nechtěnému vysunutí panelů z úchytu)
Krok 10: Očistěte přední skleněný panel podle níže doporučení.
Krok 11: Zastrčte zástrčku panelu do elektrické zásuvky.

Na požadavek koncového zákazníka lze panely dodat s odizolovanou koncovkou kabelu „dutinka“. Doporučujeme montáž odbornou firmou! Výrobce FIRST Heating Systems ručí pouze za instalace provedené servisním technikem First Heating Systems.

Montáž na strop

Při montáží panelu na strop instalujte podobně jako světelné zdroje.

Montáž na stěnu

Při montáží panelu na stěnu horizontálně doporučujeme, aby byla vzdálenost panelu od země po spodní okraj alespoň130 cm.

Pro co nejlepší učinnost by panel měl směřoval do interiéru s širokým úhlem pohledu na místnost. Nedoporučujeme panel instalovat proti oknu.

Níže je ukázka doporučené vzdálenosti pro vertikální montáž.

Montáž do koupelen

Topný panel lze používat i v koupelnách v ZÓNÁCH 3 (viz. obrázek níže). V každém případě se ujistěte, že zásuvka, do které panel připojujete, je vybavena proudovým chráničem.

Montáž do kazetových stropů

Infrapanely FIRST Heating svými rozměry přesně pasují do kazetových stropů. Tímto způsobem lze zakomponovat topení do místnosti aniž by jste o něm vůbec věděli.

Čištění předního panelu:

BASIC panely sklo černé, bílé – doporučujeme při zašpinění povrchu použít běžné mýdlové čističe, v případě zamaštění nebo výrazného znečištění lze použít líh a jemným hadrem očistit. Nikdy nepoužívejte abrasivní čisticí prostředky!
BASIC OBRAZ (sklokeramický tisk) – doporučujeme jemně čistit pouze vlhkým jemným hadříkem a dočista utřít. Nikdy nepoužívejte abrasivní čisticí prostředky!

Čeština