Infračervené topení

Co je infračervené záření

Infračervené záření je součástí elektromagnetického spektra. Mezi viditelným zářením a mikrovlnami se nachází infračervené záření. Důležité je říci, že záření je zdraví neškodné. Často si lidé mylně namlouvají, že je tomu naopak. Pravda však je i taková, že všechny živé organismy svým tělesným teplem vyzařují infračervené záření, které je však pro lidské oko nepostřehnutelné. Například krbová kamna pracují taktéž na principu sálání.

Funkce infračervených panelů

Infračervené topení pracuje odlišným způsobem oproti klasickým konvenčním zařízením. Základní funkce infračerveného topení spočívá v tom, že sálají infračervené paprsky, které zahřívají předměty před sebou. Infračervené panely jsou elektrickými spotřebičemi – topné těleso panelů transformuje až 95 % elektrické energie na energii tepla a sálá ho formou infračervených vln do prostoru.
Funkce sálání je ohřev předmětů v prostoru, od nichž se dále ohřívá vzduch. Předměty v prostoru sami ohřívají vzduch. Tento způsob rovnoměrně zahřívá místnost bez víření prachu. Proto jsou infračervené panely zdraví prospěšné a velmi komfortní. Rozdíl teploty u stropu a u podlahy se liší o 2°C. Žádné konvenční topení ani podlahové tuto schopnost nemají.

Moderní a zdravé Infratopení

České panely FIRST Heating Systems. Jsou speciálně navrženy tak, aby byli plnohodnotným primárním vytápěním. Většina infračervených panelů na trhu disponuje povrchovou teplotou 80-100°C. Naše panely disponují cca 130°C ve vertikální poloze a cca 155C v horizontální poloze. Vyšší povrchová teplota je výrazný faktor, který přispívá lepšímu sálání tepla. Jeden z nejlepších materiálů pro sálání jsou předměty ze skla a keramiky. Naše skla jsou z kvalitního českého tepelně tvrzeného bezpečnostního skla. Infračervené topení pracuje odlišným způsobem oproti klasickým konvenčním zařízením. Základní funkce infračerveného topení spočívá v tom, že sálají infračervené paprsky, které zahřívají předměty před sebou. Infratopení v místnosti ohřívá přímo podlahu, stěny, objekty a osoby. Infračervené panely jsou elektrickými spotřebičemi – topné těleso panelů transformuje až 95 % elektrické energie na energii tepla a sálá ho formou infračervených vln do prostoru. Funkce sálání je ohřev předmětů v prostoru, od nichž se dále ohřívá vzduch. Předměty v prostoru sami ohřívají vzduch.
Výhody:
– rovnoměrně zahřívá místnost tudíž nedochází k víření prachu
– rozdíl teploty u stropu a u podlahy se liší o 2°C (u konvenčního topení je to rozdíl mezi nahoře a dole až 10C)
– díky vyšší teplotě zdí nedochází ke kondenzaci vodní páry a tvorbě plísní
– pohodlná regulace v jednotlivých místnostech
– naprosto tichý systém
– okamžité použití
– bezúdržbový systém s životností 15 let
– možnost vlastní fotografie

Srovnání s konvenčním vytápěním

Obrovskou výhodu nové generace infratopení je lepší pocit tepelné pohody ve vytápěném objektu. Na rozdíl od běžného konvenčního vytápění zde dochází k rychlému výškovému vyrovnání teploty, takže podlaha je vždy teplejší než vzduch v úrovni hlavy stojícího člověka. Nedochází tak tzv. k pocitu studených nohou“ a člověk díky dopadajícímu infračerveným paprskům cítí příjemné teplo po celém těle. Při ohřevu topným tělesem (teplovodní radiátory, plynový kotel, kotel na tuhá paliva, tepelné čerpadlo, elektrický konvertor) teplý vzduch stoupá vzhůru, zatímco studený klesá k podlaze. U stropu je pak výrazně tepleji než dole, kde se převážně zdržujeme.

Domácnosti

Topný systém společnosti FIRST Heating Systems přináší významnou úsporu nákladů na vytápění domácnosti. Pořizovací náklady jsou výrazně nižší než náklady za plynové kotle, rozvody, topné čerpadla. Instalace je snadná. Kabel od panelu dáte pouze do zásuvky a ihned topíte. Naše infratopné panely potřebují pouze elektřinu. Panely jsou elegantní na pohled a nezabírají mnoho místa. Je pravda, že elektřina je v současné době drahá, nicméně je tomu doopravdy tak? Když vytápíte elektřinou je možné si zažádat dodavatele elektřiny o sníženou sazbu 1,20 Kč/kWh. Topný systém společnosti FIRST Heating Systems je ideálním řešením pro přízemní rodinné domy,  bytové domy, chaty, mobilní domy,  chalupy i do garáže nebo domácí dílny. Panely FRAME BASIC a ELEGANT BASIC s IP54 jsou vhodné také do koupelen.
Panel je masivní, můžete si ho odvést na jakékoli místo a přitopit si.

Komerční prostory

Panely společnosti FIRST Heating Systems dotváří moderní vzhled kanceláří, obchodů, restaurací, hotelů, obchodních provozoven, ale také vhodné řešení do výrobních hal a kostelů. Panely FRAME BASIC A ELEGANT BASIC s IP54 jsou vhodné do prašného a vlhkého prostředí.

 

Spotřeba energie

Infrapanely tím, že neohřívají přímo vzduch, ale všechny pevné předměty, podlahy a stěny nepotřebují dosahovat pro dosažení tepelné pohody tak vysokou teplotu vzduchu jako konvenční systémy. Rozdíl 10%-15% menší spotřeba energie.

Údržba a opravy

Infratopení bez údržby.
Čeština