Infračervené topení

Funkce infračervených panelů

Infračervené topení pracuje odlišným způsobem oproti klasickým konvenčním zařízením. Základní funkce infračerveného topení spočívá v tom, že sálají infračervené paprsky, které zahřívají předměty před sebou. Infračervené panely jsou elektrickými spotřebičemi – topné těleso panelů transformuje až 95 % elektrické energie na energii tepla a sálá ho formou infračervených vln do prostoru.

Funkce sálání je ohřev předmětů v prostoru, od nichž se dále ohřívá vzduch. Předměty v prostoru sami ohřívají vzduch. Tento způsob rovnoměrně zahřívá místnost bez víření prachu. Proto jsou infračervené panely zdraví prospěšné a velmi komfortní. Rozdíl teploty u stropu a u podlahy se liší o 2°CŽádné konvenční topení ani podlahové tuto schopnost nemají.

Co je infračervené záření

Infračervené záření je součástí elektromagnetického spektra. Mezi viditelným zářením a mikrovlnami se nachází infračervené záření.

Důležité je říci, že záření je zdraví neškodné. Často si lidé mylně namlouvají, že je tomu naopak. Pravda však je i taková, že všechny živé organismy svým tělesným teplem vyzařují infračervené záření, které je však pro lidské oko nepostřehnutelné.

Například krbová kamna pracují taktéž na principu sálání.

Technologie

Panely společnosti FIRST Heating Systems jsou speciálně navrženy tak, aby byly plnohodnotným primárním vytápěním. Většina infračervených panelů na trhu disponuje povrchovou teplotou okolo 80 – 100°C. Panely FIRST Heating Systems disponují průměrně 130°C ve vertikální poloze a průměrně 150°C v horizontální poloze. Vyšší povrchová teplota je výrazný faktor, který přispívá lepšímu sálání tepla. Dalšími faktory jsou materiál, který sálá a barva. Jeden z nejlepších materiálů pro sálání jsou předměty ze skla a keramiky.

Domácnosti

Topný systém společnosti FIRST Heating Systems přináší významnou úsporu nákladů na vytápění domácnosti. Pořizovací náklady jsou výrazně nižší než náklady za plynové kotle, rozvody, topné čerpadla.

Instalace je snadná. Kabel od panelu dáte pouze do zásuvky a ihned topíte. Naše infratopné panely potřebují pouze elektřinu. Panely jsou elegantní na pohled a nezabírají mnoho místa.

Je pravda, že elektřina je v současné době drahá, nicméně je tomu doopravdy tak? Když vytápíte elektřinou je možné si zažádat dodavatele elektřiny o sníženou sazbu 1,20 Kč/kWh.

Topný systém společnosti FIRST Heating Systems je ideálním řešením pro přízemní rodinné domy,  bytové domy, chaty, chalupy i do garáže nebo domácí dílny. Panely FRAME BASIC a ELEGANT BASIC s IP54 jsou vhodné také do koupelen.

Panel je masivní, můžete si ho odvést na jakékoli místo a přitopit si.

Komerční prostory

Panely společnosti FIRST Heating Systems dotváří moderní vzhled kanceláří, obchodů, restaurací, hotelů, obchodních provozoven, ale také vhodné řešení do výrobních hal a kostelů. Panely FRAME BASIC A ELEGANT BASIC s IP54 jsou vhodné do prašného a vlhkého prostředí.

Čeština